- -20%
Add the Mon Lit Cabane Family subscription and enjoy free delivery and exclusive benefits!
Discover Mon Lit Cabane Family and enjoy incredible benefits:
Descriptionexpand_more
Transform your child's bedroom into a dreamy retreat with this enchanting cloud-shaped bed.
Designed with a unique and elegant cloud-shaped barrier, it captures the imagination and adds a touch of whimsy to any space.
Perfect for children of all ages, this charming bed will create a magical atmosphere and ensure your little one enjoys sweet and peaceful dreams every night.
You will appreciate:
Its structure:
Original and refined, it will enhance any bedroom!
Its color:
Available in natural wood.
The Riga bed is made of birch plywood, untreated. The contours are rounded and worked.
Technical Informationexpand_more
| Height | 40cm |
| Width | 93cm |
| Length | 194cm |
| Weight | 23kg |
| Entrance width | 60,5cm |
| Space Under Bed | 6cm |
| Composition | Birch plywood |
| Colour | Natural Wood |
| Wooden Base | Included |
| Mattress dimensions (not included) | 90x190cm |
| Shipping | 24-48 hours |
| Manufactured In | Poland |
| Guarantee | 2 years |
| Parcel dimensions | 187x42x10 |
| Assembly | Delivered as a kit - for self-assembly |
| Instructions | Available through your customer account |
| Minimum Age Advised | From 18 months |




Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent