Add the Mon Lit Cabane Family subscription and enjoy free delivery and exclusive benefits!
favorite
4.9/5 out off 13466 reviews
Discover Mon Lit Cabane Family and enjoy incredible benefits:
Free delivery
Free returns
Membership of our loyalty programme
Your vouchers doubled
60-day cooling-off period
A 1-year extended warranty
Early access to our private sales
Invitations to exclusive events
Cart
0
House Bed DRB 90x190
- For a 90 x 190cm mattress.
- Colour: natural wood.
- Barriers: natural wood or white.
- Bed frame included.
- Barrier height: 36cm.
Descriptionexpand_more
Technical Informationexpand_more
| Height | 170.5cm |
| Width | 99cm |
| Length | 199cm |
| Height of Barrier | 36cm |
| Bar Spacing | 8cm |
| Side Height | 99cm |
| Space Under Bed | 3cm |
| Composition | Pine |
| Colour | Natural Wood |
| Wooden Base | Included |
| Mattress dimensions (not included) | 90x190cm |
| Shipping | 3 - 5 weeks |
| Guarantee | 2 years |
| Manufactured In | Poland |
| Recommended Mattress Thickness | 10 - 15cm |
| Assembly | Delivered as a kit - for self-assembly |
| Instructions | Available through your customer account |




favorite
4.8/5
See all reviews (31)
You may also like
Français
Español
Português
English
Italiano
Deutsch